Araba Alarm ve Kumanda Çeşitleri

Araba alarmı, otomobillere takılan ve aracın kendisini, parçalarını veya araç içinde bulunan eşyaların çalışması girişimlerinin, yaydığı yüksek sesle bildirilmesini sağlayan elektronik cihazdır. Siren, klakson, daha önceden kaydedilen herhangi bir ses veya aracın kendi kornasıyla ses yaymasının yanında bazı alarmlar, aracın ışıklarının da yanıp-sönmesini sağlamaktadır.
Alarmların hassasiyet ayarlarının yüksek seviyede tutulması, çoğu zaman yanlış alarmlara sebebiyet vermektedir. Bu nedenle arabalara yapılan ufak temaslar, hatta yanından geçen başka araçların veya gök gürültüsünün çıkardığı sesler dahi alarmların çalışmasını tetikleyebilmektedir.
Hassasiyetinin yüksek olması sebebiyle yanlışlıkla çalan alarmlar, çoğu zaman önemsenmemektedir. Bu da hırsızlık sayısında artışa sebep olmaktadır. Yanlış çalan alarmlar yüzünden birçok otomobil üreticisi ürettikleri araçlara alarm yerine, sessiz olarak işlev gören ve anahtar çıkarıldıktan sonra araçtaki bazı elektriksel devreleri keserek motorun elektronik olarak kilitlenmesini sağlayan immobilizer sistemi kurmaktadır.
.
.

Her türlü uzaktan kumanda, Oto alarm ve Merkezi Kilit sistemlerini şirketimizden temin edebilirsiniz.