Şirket Profili

Firmamız 1965 yılında Halil Sorkunlu tarafından oto elektrik atölyesi olarak kurulmuştur.

1972 yılında “Lider Akü” olarak otomobil aküleri üretmeye başlamış olup, bu süreç 1988 yılına dek devam etmiştir.

Akü üretimini bırakarak oto elektrik malzemeleri satışına yönelen şirketimiz, 1993 yılında “Lider Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.” adını almıştır.

Kısa zamanda sektörde adını duyurmayı başaran şirketimiz, 1995 yılında ülkemizin bir çok tanınmış akü markasının bölge bayiliklerini alıp Denizli ve çevre illere akü ve çeşitli oto elektrik malzemelerini satmaya başlamıştır.

Şirketimiz;

2009 yılında Haze motorsiklet aküleri ve Select Agm akülerinin bayiliğini,

2010 yılında Eberspacher kabin ısıtıcıları ve tavan klimaları bölge bayiliğini,

2014 yılında Varta Akülerinin bölge bayiliğini almıştır.

Halen bölge bayilikleri kapsamında Ege bölgesinde İzmir ve Manisa dışında kalan tüm illerde hizmet vermeyi sürdürmektedir.
Satışını yapmakta olduğu tüm elektrik malzemelerinin pazarlamasını, saha elemanları kanalıyla gerçekleştiren şirketimiz; bizzat müşteri ziyaretlerinde bulunup, sipariş ve talepleri merkeze iletmektedir. Alınan siparişler en kısa sürede hazırlanıp kendi araçlarımızla ve lojistik firmalar vasıtasıyla müşteri adresine teslim edilmektedir.

Satışını yaptığı oto elektrik malzemelerinin her geçen gün çeşidini artırıp, yeni bayilikler alıp hizmet vermeye devam eden “Lider Otomotiv”; Siz değerli müşterilerimizin toptan ve perakende malzeme taleplerini anında yerine getirmeye çalışmaktadır.

Şirketimiz aynı zamanda bölgesel bazda bir çok otomotiv markasının elektrik aksamı ihtiyaçlarında da tedarikçi rolü üstlenmektedir.

Lider Otomotiv sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, her türlü yeniliği benimsemektedir.

Ekip ruhu ve sistemli çalışma bilinciyle, kurumsal bir yapıda hizmetini sürdürmekte olan şirketimiz; Daima ileriyi hedeflemekte ve büyümesini sürdürmektedir.